Об’ємний насос відрізняється тим, що в них робочий орган взаємодіє з рідиною в замкнутих об’ємах, тобто в робочих камерах. Останні, у свою чергу, повідомляються поперемінно із порожнинами нагнітання та всмоктування.
Ремонт насосу в Україні
Ремонтуємо насоси будь-яких видів та справляємося з поломками будь-якої складності. +38 (098) 566-43-77
Під час роботи насоса спочатку таку камеру заповнює рідина із порожнини всмоктування . Після цього від порожнини всмоктування вона від’єднується і надходить у порожнину нагнітання. При з’єднанні робочої камери з порожниною нагнітання рідина витісняється і знову з’єднується з порожниною всмоктування. Повторення цього процесу відбувається багаторазово. Робочий орган, який забезпечує заповнення та витіснення рідини, називають витіснячем.
Властивість, характерна для об’ємних насосів , і в той же час, що відрізняє їх від динамічних насосів – це поперемінне з’єднання робочої камери з порожнинами всмоктування і нагнітання .
Також важливою властивістю даних насосів є герметичність . Порожнини всмоктування та нагнітання завжди один від одного ізольовані. Також ізольовані напірний та всмоктувальний трубопроводи.
Крім того, об’ємний насос не вимагає високих швидкостей для отримання великих тисків. Вони, на відміну динамічних насосів, можуть перекачувати рідини більшої в’язкості.
Однак об’ємні насоси мають істотний недолік – це нерівномірність подачі . Такі насоси нагнітають рідину окремими порціями. Їх число за один оберт валу безпосередньо залежить від конструкції насоса, а саме з кількості робочих камер та кратності їх роботи. Подача об’ємного насоса завжди тією чи іншою мірою носить пульсуючий характер. Ця особливість визначає дві групи об’ємних насосів: роторні та зворотно-поступальні (поршневі).
Роторні насоси відрізняє рухливість робочих камер та відсутність клапанів. Камери з порожнинами нагнітання та всмоктування з’єднуються за рахунок перенесення їх від однієї порожнини в іншу, а потім назад.
У зворотно-поступальних насосів є дві відмінності. Саме вони визначають їх параметри та властивості. Перше – це нерухома робоча камера щодо корпусу насоса. Друге – це впускний та випускний клапан, що служить для з’єднання робочої камери та порожнин всмоктування та нагнітання.
Ремонт об’ємних насосів в Україні
Ремонт насосу | Від 1000грн |
Ремонт розподільника | 500-3000грн за секцію |
Ремонт гідромотора | Від 2000грн |
Ремонт гуру | 1000-7000грн |
Ремонт гідроциліндра | від 1000грн |
Ремонтуємо насоси будь-яких видів та справляємося з поломками будь-якої складності. +38 (098) 566-43-77
Никита –
Спасибо за консультацию, мастера у вас очень грамотные, это приятно!
Никита –